- HomeNieuws & Blog
Oracle koopt netwerkfirma Acme Packet voor 2,1 miljard dollar
Oracle heeft aangekondigd dat het voor een bedrag van 2,1 miljard dollar Acme Packet zal overnemen. Met de overname van de fabrikant van netwerkapparatuur zou Oracle beter willen concurreren met Cisco.
De overname van Acme Packet is de grootste sinds Oracle in 2010 Sun Microsystems overnam voor een bedrag van 7 miljard dollar. Het afgelopen jaar heeft Oracle al de nodige acquisities uitgevoerd, waaronder het inlijven van de firma Eloqua voor ruim 800 miljoen dollar. Daarnaast liet Larry Ellison, ceo bij Oracle, nog in oktober weten dat het bedrijf enkele grote overnames niet uit de weg zou gaan.
Oracle wil zich met de netwerkproducten van Acme Packet beter gaan concurreren met onder andere Cisco. Bedrijven en overheden schakelen massaal over op ip-netwerken, onder andere voor telefonie, en de netwerkapparatuur en -software van Acme moet daar op inspelen. Zo heeft het bedrijf onder andere het session border control-protocol ontwikkeld, een technologie die het Oracle mogelijk moet maken om voip en andere ip-verkeersstromen veilig over netwerken te versturen.
Partners & references
